www.mojebezky.cz
=

Tauplitzalmmaraton 2014

Publikováno: 09.04.2014, Autor: Martin, Rubrika: Běžky

Letošní zima měla být dobrá…Jizerka, Tartu, Hiihto, Krkonošská 70. Nakonec z toho zůstalo pouze u Hiihto a to ještě zkrácená verze. Jelo nás tam pouze polovina…
Už ale v lednu jsme zaznamenali, že na Tauplitz se cosi koná pod záštitou Standy a jakmile tato zima se rozhodla býti spíše jarem, rozhodnutí bylo jet tam.
Naplnili jsme 3 auta a vyrazili. Dole v údolí léto, nahoře relativně dost sněhu a jaro. Spaní na znovuotevřené chatě ALPINHAUS, vlastněné několika snílky (cca 50 lidí) – mimochodem doporučuju pobyt všem, nic Vám nebude chybět. V pátek jsme tedy dojeli okolo oběda a jeli ještě ozkoušet místní tratě. Trochu to teklo, ale klistřík to jistil. První dojmy z Tauplitzalm? Takové Norsko v Rakousku. Okruh nahoru a dolů, žádné velké kopce. Celkem dobrý. Sluníčko svítilo. Na večer jsme ještě ozkoušeli skialp vybavení na sjezdovce. Při zapadajícímu slunci jsme sjeli zpět k chatě.

Druhý den byl posunut start na 10 hod. Původně měl být až 10:30. Jelo se na 3 kola po 10 km. Start dle mě mohl být i v 8 hod a bylo by to dokonalé. Takto to bylo dobré první kolo a další dvě už to dost teklo. Start byl hromadný a účast byla opravdu olympijská. Řezáč, Novák, Jakš, Razým, Moravcová, …

V prvním okruhu jsme si každý zvolili svoje tempo a to udrželi víceméně dokonce. Byla to spíše taková pěkná tečka za tou pěknou zimou. Kompletní výsledky najdete na stránkách www.tauplitzalmmaraton.cz a jen musím poznamenat, že Řezáč a Novák jeli na hladkých lyžích! Pro nás nepředstavitelná záležitost.

Po závodě jsme se jeli ještě protáhnout na skialp do blízkého údolí směrem na kopec Tragl. Vraceli jsme se za tmy. Večer jsme dostali jako odměnu Tataráček. Ráno přišla očekávaná změna počasí, sněžení. My zvolili odpolední odjezd a dopolední program opět skialpový směrem na Lawinenstein. Na ten jsme také vylezli a s pěknými výhledy do bílé tmy sjeli zpět k chatě.

Na závěr shrnutí. Pěkný závod, první roční, super ubytování, jídlo a všechno. Příště znovu a třeba to bude i na ten modrej extra.

martin

Fotky