www.mojebezky.cz
=

Emma odfoukla K70

Publikováno: 03.03.2008, Autor: David, Rubrika: Běžky

taky jste byli v týdnu napnutí, jestli ta Krkonošská 70 přece jen bude…?

Počasí spíše jarní, sněhu ubývalo a do toho výborná předpověď na víkend, zejména pak na sobotu. Během týdne si posíláme vtipné maily s předpovědí a v pátek odpoledne ještě před odjezdem z Brna voláme na jakési telefonní číslo z papírů K70, kde nám paní říká, že se závod zřejmě uskuteční, že pořadatelé nahazují na pár místech tratě, nicméně se vše rozhodne až ráno podle aktuálních podmínek. Takže co? Vyrazit nebo zůstat doma? Nakonec vyrážíme, ale většina týmu ve skutečnosti asi ani moc nevěří že to bude. Předpověď hrozného větru a srážek se na nás z rádia valí celou cestu, tak ještě jednou vyzváníme na pořadatelský telefon - opět stejné informace. Zkuste si někdy ve 120 km/h vystrčit hlavu z okýnka auta… a to na zítřek hlásí nárazy až 144 km/h :-)
Do Špindlu dorážíme hodně pozdě večer, prezentace stále funguje, tak fasujeme čísla. Během přípravy lyží začíná slušně pršet a foukat a do hajan jdeme se smíšenými pocity. V 6 budíček, snídaně, prší jak sviňa, sníh mizí před očima. Převlíkneme se do lyžařskýho… a v 7:20 volá člen spřáteleného konkurenčního týmu - K70 zrušena! Pro ty co neví, je start v 8. Pro sichr ještě voláme na naše oblíbené číslo, kde je nám zrušení potvrzeno.
No nic no, nebudem si nic nalhávat, v týmu převládá spíše uvolnění a souhlas s rozhodnutím :-) Během dopoledne se jdeme proběhnou po silnici na Špindlerovku - déšť, vichr, hromy, kroupy a sníh.. jsme totálně promočení po pár minutách.
Je potřeba ocenit úsilí pořadatelů, kteří se do poslední chvíle snažili upravovat tratě, ukázali obrovskou snahu závod uspořádat, ale příroda byla tentokrát hodně proti a tak závod velmi rozumně zrušili - to by totiž nebyl závod, ale boj o přežití. Otázkou jen zůstává, zda zvládli formu odvolání, přece jen se nejednalo o městský přebor, kde se účastníci po ránu sejdou a na místě si řeknou "sorry je hnusně, jdeme domů".

ještě v těchto chvílích svítí na webu K70 tato informace:
"Krkonošská 70 se pojede !!
Sněhové podmínky v některých místech jsou špatné.
O stavu tratě budou závodníci informováni před závodem, v prostoru startu."

snad se tam časem dočteme i něco málo víc a aktuálnějšího…